Достапни линкови

logo-print

Египетската војска убила милитанти во Синај


Најмалку 25 милитанти се убиени или повредени на Синајскиот полуостров, соопштува египетската армија. Воени хеликоптери отвориле оган додека милитантите држеле состанок. Портпаролот на војската изјави дека операцијата се случила во северниот дел на Синај во текот на изминатата ноќ. Милитантите ги засилија нападите, главно таргетирајќи египетски безбедносни сили, откако Армијата го собори исламистичиот претседател.
XS
SM
MD
LG