Достапни линкови

logo-print

Бунт во главниот центар за имигранти во Грција


Во главниот центар за притвор на илегални имигранти во Грција, недалеку од Атина, почна бунт во кој се повредени најмалку 10 полицајци.
Имигрантите фрлале со камења врз стражарите и запалиле простории во кои се сместени во центарот. Итно се испратени припадници на полицијата за разбивање демонстрации.
Во центарот Амигдалез под полициска стража се наоѓаат околу 1.200 имигранти, главно од азиски држави.
XS
SM
MD
LG