Достапни линкови

logo-print

Шест жртви при ерупција на вулкан во Инднезија


Индонезиските власти соопштија дека шест луѓе загинале при ерупцијата на вулкан во источниот дел на Индонезија. Речиси 3.000 луѓе се евакуирани од областа. Индонезија е подложна на земјотреси и вулканска активност.
XS
SM
MD
LG