Достапни линкови

Грчки медиуми - Самарас задоволен од посетата во САД


Грчкиот премиер Андонис Самарас со американскиот претседател Барак Обама.

Грчкиот премиер Андонис Самарас со американскиот претседател Барак Обама.

Грчките медиуми денеска пишуваат дека премиерот Андонис Самарас е „многу среќен“ со резултатите од неговите средби во Њујорк и Вашингтон.
„То Вима“, „Елефтеротипија“ и другите грчки весници и електронски медиуми, засега само го пренесуваат коментарот на Самарас дека е „многу задоволен“ од средбите во Америка.
„Катимерини“ потсетува дека „Самарас и неговите помошници исто така беа задоволни што претседателот на САД, укажа на тоа дека Грција може да биде корисен партнер во Југоисточна Европа и пошироко“.
XS
SM
MD
LG