Достапни линкови

logo-print

Хакери нападнаа сајт на министерство во Киргистан


Непознати хакери ја нападнаа интернет страницата на киргистанското министерство за надворешни работи. Сајбер нападот наводно се случил од Турција. Хакерите кои себе си се нарекуваат „Бејаз“ објавија соопштение во кое е наведено дека системот на интернет страната се уште не е оштетен. Во дописот се наведува дека групата го нападнала сајтот бидејки министерството не ги послушало претходните предупредувања. За сега е нејасно за какви предупредувања станува збор.
XS
SM
MD
LG