Достапни линкови

logo-print

Рохани ќе се сретне со Путин во септември


Хасан Рохани

Хасан Рохани

Новоизбраниот претседател на Иран Хасан Рохани ќе ја има првата средба со неговиот руски колега Владимир Путин во Бишкек на 13 септември. Двајцата лидери се согласиле на средба на маргините на самитот на Шангајската група за соработка, изјави на прес конференција Јури Ушаков, помошникот на рускиот претседател. Иран е земја - набљудувач во организацијата во која членуваат Кина, Казахстан, Киргистан, Русија, Таџикистан и Узбекистан.
XS
SM
MD
LG