Достапни линкови

logo-print

САД го повлекуваат персоналот од Конзулатот во Лахоре


САД наредија поголемиот дел од персоналот да го напушти Конзулатот во Лахоре, Пакистан. Медиумите кои цитираат анонимен американски официјален претставник објавија дека пероналот се повлекува поради постоење специфични закани за конзулатот во Лахоре. Претходно САД објавија и предупредуање да не се патува во Пакистан поради терористички закани за американците во таа земја.
XS
SM
MD
LG