Достапни линкови

logo-print

Обама најави обраќање пред новинарите


Американскиот претседател Барак Обама најави дека денеска ќе одржи прес конференција во Белата куќа на која ќе одговара на прашања во врска со привремено затворање на десетина американски амбасади на Блискиот исток и за американско руските релации. Обама ова го кажа по синоќешната средба со грчкиот премиер Самарас, откако новинарите го прашаа за причините за откажувањето на средбата со рускиот претседател Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG