Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на загинати во нападот во Пакистан


Бројот на загинати во нападот на бомбаш самоубиец во Пакистан се искачи на 30 лица. Инцидентот се случил на гробиштата во градот Куета, каде повеќе од 50 лица се повредени. Голем број од жртвите и повредените се полицајци. Инцидентот се случил на погреб на полициски службеник кој бил застрелан утрово а меѓу загинатите е и шефот на полициски операции во Куета.
XS
SM
MD
LG