Достапни линкови

logo-print

Повторно отворен аеродромот во Најроби


Аеродромот во Најроби повторно е отворен за домашни и карго летови, откако пожар ја оштети халата за меѓународни пристигнувања. Неколку лица беа пренесени во болница поради вдишување чад а пожарникарите неколку часа го гаснеа пламенот кој го оштети покривот на халата. Надлежните соопштија дека почнало санирањето на штетата од пожарот во најголемиот аеродром во Африка. Причините за пожарот се непознати.
XS
SM
MD
LG