Достапни линкови

logo-print

Реакција за враќањето македонски новинари на грчка граница


Организацијата на медиуми од југоисточна Европа изрази загриженост од одлуката на грчките власти да не им се дозволи влез во земјата на новинари од Македонија. Во соопштението до медиумите се наведува дека организацијата ги осудува ваквите постапки. „Од Грција, која е членка на Европската унија, се очекува почитување на слободата на движење и слободата на медиумите кои се основа на демократијата“ се наведува во дописот.
XS
SM
MD
LG