Достапни линкови

logo-print

Неколкумина повредени во пожар во Наjроби


Неколкумина лица биле пренесени во болница поради вдишување чад на аеродромот во Наjроби. Пожарот изби во салата за меѓународни пристигнувања и уништи дел од покривот. На пожарникарите им беа потребни неколку часа за да го стават пожарот под контрола. За сега не се знае до кога ќе биде затворен најголемиот аеродром во Африка.
XS
SM
MD
LG