Достапни линкови

logo-print

Индија обвинува терористи за нападот во Кашмир


Министерот за надеворешни работи на Индија изјави дека 20 вооружени терористи во пакистански воени униформи го извршиле нападот на индијскиот армиски контролен пункт во регионот Кашмир. Петмина загинале во инцидентрот кој се случи доцна вчеравечер . Индијската армија оцени дека станува збор за најголемо нарушување на примирјето кое беше воспоставено во 2003 година. Пакистан демантира дека имало престрелка на границата околу спорниот регион.
XS
SM
MD
LG