Достапни линкови

logo-print

Бунтовници во Балуџистан убиле 14 луѓе


Бунтовниците во пакистанската провинција Балуџистан денеска убиле 14 луѓе, откако го запреле нивниот автобус на еден лажен контролен пункт, соопштија локалните власти. Нападот се случил на 70 километри југоисточно од Кета, главниот град на провинцијата во која постои силно сепаратистичко движење.
XS
SM
MD
LG