Достапни линкови

logo-print

Азербеџанскиот министер за одбрана во посета на Вашингтон


Азербеџанскиот министер за одбрана Сафар Абиев

Азербеџанскиот министер за одбрана Сафар Абиев

Азербеџанскиот министер за одбрана Сафар Абиев оствари среда со неговиот американски колега Чак Хејгел во Вашингтон. Според соопштението, Хејгел му се заблагодарил на Абиев за испраќањето војници во Авганистан и за овозможувањето Азербеџан да се користи како транзит зона. Тие разговарале и за учеството на Азербеџан во НАТО програмите.
XS
SM
MD
LG