Достапни линкови

logo-print

Убиени три милитанти на Ал Каеда во Ирак


Ирачките власти соопштија дека безбедносните сили убиле најмалку три милитанти на Ал Каеда во воена операција на северот на земјата. Во меѓувреме вооружена група застрелала две лица во близина на Багдад. Во неделата во серија на напади загинаа 15 лица, меѓу кои и еден судија. Според властите, во јули загинале околу 1000 лица, што претставува најголемата броја на жртви од 2008 година.
XS
SM
MD
LG