Достапни линкови

logo-print

Сопственикот на Амазон го купува Вашингтон пост


Џеф Безос

Џеф Безос

Основачот на веб страната Амазон Џеф Безос ќе го купи Вашингтон пост за 250 милиони долари. Директорот на весникот Доналд Грахам изјави дека Безос е вистинскиот избор, бидејќи е докажан бизнис гение и има долгорочен пристап и стратегија. Безос изјави дека ја цени критичката улога на весникот во Вашингтон и дека нема да биде променета уредувачката политика.
XS
SM
MD
LG