Достапни линкови

logo-print

Уапсен осомничен шпион во Иран


Иранските власти уасија човек осомничен за шпионажа за Израел. Медиумите јавуваат дека неидентификуваниот притворен наводно собирал доверливи информации за вработен во израелската амбасада во Тајланд. Осомничениот бил уапсен во текот на неговото второ патување во Иран во провинцијата Керман. За сега не се знае каде се наоѓа притворениот.
XS
SM
MD
LG