Достапни линкови

logo-print

Сиријската армија со балистички ракети врз цивили


Сиријската армија стрелата со балистички ракети во населени места, при што загиале стотици цивили, вклучувајки и деца, објави денеска Хјуман Рајтс Воч. Според извештајот, од февруари до јули, при бомбардирањата со проектили, загинале најмалку 215 луѓе. Најголем број вакви напади биле извршени во Алепо, каде што само на 26-ти јули загинале 33 цивили, вклучувајки и 17 деца.
XS
SM
MD
LG