Достапни линкови

logo-print

Потона брод со 32 индонезиски работници


Малезиските власти се во потрага по најмалку 32 индонезиски работници, чиј брод потона додека ги транспортираше до нивните домови на крајот од муслиманскиот пост. Крајбрежната стража, полицијата и рибарите спасиле осум преживеани во саботата утрото, откако бродот се превртел поради силните бранови околу полноќ. Работниците беа на пат до индонезискиот остров Батам каде следната недела треба да се одржат прославите по повод одбележувањето на крајот на Рамазан.
XS
SM
MD
LG