Достапни линкови

logo-print

САД наскоро ќе прекине со напади на беспилотни летала во Пакистан


Американскиот државен секретар Џон Кери најави дека нападите со беспилотни летала против милитанти во Пакистан наскоро ќе завршат. Во телевизиско интервју Кери додаде дека програмата за напади со беспилотни летала на Вашингтон наскорто ќе се укине бидејки голем дел од заканите се елиминирани. Забелешките на државниот секретар следат по неговата изјава во Исламбад дека Пакистан и САД работат на отстранување на иритантрите во билатералните односи меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG