Достапни линкови

logo-print

Закани за новинар на РСЕ во Азербејџан


Кадиџа Исмаилова

Кадиџа Исмаилова

Радио Слободна Европа ги повика азербејџанските власти да ги истражат новите заплашувања и уцени против новинарката на радиото Кадиџа Исмаилова.
Радио Слободна Европа реагира на новото видео со приватни и нелегални снимки на Исмаилова.
Претседателот на РСЕ Кевин Клосе ги повика властите во Азербејџан да обезбедат заштита за новинарите.
Кадиџа Исмаилова пишуваше за финансиските активности од стотици милиони долари на претседателот Илхам Алиев, кој без преседан ќе се кандидира за трет претседателски мандат.
XS
SM
MD
LG