Достапни линкови

logo-print

Апел за повлекување до демонстрантите во Египет


Властите во Египет апелираа до демонстрантите кои протестираат за подршка на екс-претседателот Мухамед Морси да ги евакуираат дивите кампови низ Каиро. Министерството за внатрешни работи соопшти дека им гарантира „безбеден излез“ на сите кои ќе одлучат да ги прекинат протестите. Подржувачите на отстранетиот лидер поставија шатори на два плоштади во главниот град на земјата,околу местата каде во неделата во судири со полицијата беа убиени 82 лица.
XS
SM
MD
LG