Достапни линкови

logo-print

Сноуден го напуштил аеродромот во Москва


Рускиот адвокат кој го застапува поранешниот соработник на американските тајни служби Едвард Сноуден изјави дека неговиот клиент добил привремен азил во Русија во времетраење од една година. Риа Новости пренесува изјава на вработен во аеродромот кој рекол дека Сноуден веќе го напуштил транзитниот терминал, каде беше заглавен поради поништен пасош. Соединетите американски држави го обвинуваат 29 годишниот хакер за шпионажа и откривање на детали за амеирканските надзорни програми. Тој поднесе барање за привремен азил во Русија.
XS
SM
MD
LG