Достапни линкови

logo-print

Палестинско знаме во израелскиот Кнесет


Палестинското знаме било подигнато во израелскиот Кнесет за време на посетата на палестинска делегација предводена од Мухамад ал Мадани, член на Фатах, партија на палестинскиот претседател Махмуд Абас. Оваа посета е дел од поддршката на израелско палестинските мировни преговори кои беа обновени во почеткот на неделава во Вашингтон. Станува збор за прва палестинска делегација која го посетува Кнесетот.
XS
SM
MD
LG