Достапни линкови

Десетчасовен полициски распит на екс-функционер од Охрид


Охрид

Охрид

Поранешниот општински функционер во Охрид Гоце Симоновски бил распрашуван во полиција речиси десет часа поради кривична пријава од сегашен општински функционер кој го обвинува за закани и навреди, јавуваат медиумите. Симоновски во посочува дека долго време бил подложен на притисоци и местенки.
XS
SM
MD
LG