Достапни линкови

logo-print

Во Егејско Море се удавија 24 илегални имигранти


Во меѓународни води на Егејско Море во близина на турскиот град Чанаккале синоќа потона глисер со илегални имигранти. Според првичните информации во несреќата загинаа 24 лица. Се уште се непознати причините за потонувањето на глисерот со кој се превезувале повеќе од 30 илегални имигранти. Според податоците на крајбрежната стража во несреќата загинала 12 луѓе се спасени.
XS
SM
MD
LG