Достапни линкови

logo-print

Џафери се поклони пред споменикот на ОНА во Танушевци


Пред споменикот на загинатите борци на Ослободителната народна армија во Танушевци се поклонија министерот за одбрана Талат Џафери, градоначалникот на Гостивар Невзат Бејта, објави порталот Алмакос. Со церемонијата во Гостивар се одбележуваат 12 години од загинувањето на припадниците на ОНА. Пред 12 години во Танушевци беше убиен командантот на 116 бригада на Ослободителната народна армија, како и четири припадници на ОНА.
XS
SM
MD
LG