Достапни линкови

logo-print

Стотици мигранти приведени во Москва


Полицијата во Москва приведе стотици мигранти кои илегално работеле на пазарите во рускиот главен град, по инцидент во кој беше повреден полицаец. Портпарол на полициските сили изјави дека 470 лица биле приведени во рации на три пазари. Акцијата следи по инцидент во саботата во кој пазарџии нападнаа група полицајци кои се обидувале да приведат човек осомничен за силување на 15 годишно девојче.
XS
SM
MD
LG