Достапни линкови

logo-print

Протести пред општина центар поради затворање на пазар


Од неодамнешниот протест за поддршка на изградба на црква Св. Констатин и Елена во Скопје. Стотици протестираа пред зградата на општина Центар.

Од неодамнешниот протест за поддршка на изградба на црква Св. Констатин и Елена во Скопје. Стотици протестираа пред зградата на општина Центар.

Пазарџиите од дивиот пазар кој беше заворен минатата недела денеска протестираат пред општина центар. Од општината соопштија дека дивиот пазар, во близина на полигонот за возачка обука, е расчистен и ќе остане затворен. „На овој простор, се продаваше се и сешто, од црви за ловење риба, износена облека, храна со сомнителен квалитет, машини. Можеше за евтини пари да се купи и украдена стока“ се наведува во соопштението од општината.
XS
SM
MD
LG