Достапни линкови

logo-print

Сенатот одобри Џејмс Ками да биде нов директор на ФБИ


Американскиот Сенат одобри поранешниот јавен обвинител Џејмс Ками да биде иден директор на Федералното истражно биро, ФБИ. За него гласаа 93 сенатори. Тој ќе го замени Роберт Милер кој во септември лани поднесе оставка. Милер беше12 години шеф на ФБИ.
XS
SM
MD
LG