Достапни линкови

logo-print

Вонредна владина седница поради протестите во Тунис


Владата во Тунис свика итна седница на која се разговарало за протестите со кои се бара распуштање на составот. За сега нема информации за дискусиите и заклучоците од состанокот кој се одржа по протестите на околу 25,000 провладини и антивладини демонстранти кои се собраа пред парламентот во неделата вечер. Во саботата полицијата употреби солзавец за растурање на протестите кои настанаа по погребот на убиениот опозиционер Мухамед Брахми.
XS
SM
MD
LG