Достапни линкови

logo-print

Пакистан го осуди нападот со беспилотно летало


 California, May 22, 2013

California, May 22, 2013

Пакистанската влада го осуди нападот со беспилотно летало во кој загинаа 6 луѓе во племенска област.
Пакистанските власти соопштиоја дека со две ракети е погоден човек, кој се сметал за милитант кога преминувал од Шаваи кон Северен Вазиристан. Портпаролот на Пакистанската влада изјави дека унилатералните напади се кршење на територијалниот интегритет.
XS
SM
MD
LG