Достапни линкови

logo-print

Турски командоси интервенираа во судир меѓу две села


Осум лица загинале, а четворица биле ранети во близина на турскиот град Дијарбекир, при вооружен судир меѓу две семејства, до кој дошло поради спор околу земјиште.
По ескалација на судирот меѓу семејствата од селата Баској и Карапете, во кои мнозинството од жителите се Курди, инетервенирале командоси на турската војска.
XS
SM
MD
LG