Достапни линкови

70 роденден на Мик Џегер


Сер Мајкл Филип „Мик“ Џегер, познатиот фронтмен на британската рок група „Ролингстоунс“ денеска го одбележува 70 роденден. Неговата кариера трае повеќе од 50 години, а за него се смета дека е еден од најпопуларните и највилијателни фронтмени во историјата на рок музиката.
XS
SM
MD
LG