Достапни линкови

logo-print

Седуммина загинати во експлозија на бомба во Дамаск


Седуммина загинале а 62 се повредени во експлозија на автомобил бомба во предградие на сирискиот главен град Дамаск. Државната новинска агенција Сана обвини терористи за инцидентот, термин со кој сириската влада ги опишува бунтовниците кои се противат на режимот на претседателот Башар ал Асад. Предградието Друзе е честа мета на напади и неколку бомби беа детонирани во текот на 28 месечната граѓанска војна во земјата.
XS
SM
MD
LG