Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на жртви во нападот во Пакистан


Бројот на загинати во синоќешниот напад на објектите на пакистанските разузнавачки служби се искачи на девет лица. Инцидентот се случи во јужниот град Сукур а меѓу загинатите се петмина напаѓачи, четворица полицајци и разузнавачи. Претходно властите проценуваа дека седум лица загинале во нападот, кој почна по завршувањето на дневните пости во рамките на светиот празник Рамазан. За сега никој нема превземено одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG