Достапни линкови

logo-print

Во Грција запленети над половина тон кокаин


илустрација

илустрација

Грчката полиција заплени повеќе од половина тон кокаин. Дрогата била скриена во товар со банани од Јужна Америка. Полицијата се уште истражува кој требало да го преземе кокаинот во Грција и дали бил наменет за други земји во Европската унија. Истрагата покажала дека дрогата била натоварена во Колумбија, потоа ја поминала италијанската царина од каде што со камиони тргнала за Грција.
XS
SM
MD
LG