Достапни линкови

logo-print

Двајца војници убиени во Египет


Безбедносните сили соопштија дека вооружени напаѓачи убиле двајца египетски војници на полустровот Синаи. Инцидентот се случил на контролен пункт во близина на градот Ел Ариш. Вооружените групи ги зачестија нападите врз безбедносните сили по отстранувањето на претседателот Мухамед Морси на 3 јули.
XS
SM
MD
LG