Достапни линкови

logo-print

Путин ќе оди во Иран на разговори за нуклеарната програма


Рускиот претседател Владимир Путин ќе отпатува во посета на Иран идниот месец, јавуваат медиумите. Според медиумските извештаи, Путин ќе се сренте со новоизбраниот претседател на Исламската република со кого ќе разговара за нуклеарната програма на официјален Техеран. Руските медиуми јавуваат дека Путин ќе отпатува на 12 август, додека иранските медиуми пишуваат дека посетата е закажана на 16 август. Инаугурацијата на новоизбраниот ирански претседател Хасан Рохани е закажана на 3 август.
XS
SM
MD
LG