Достапни линкови

logo-print

Автобус излета од пат во Унгарија, 14 повредени


Автобус на автопревозно претпријатие од Крагуевац со швајцарски регистарски таблички излета од пат во Унгарија. Според првичните информации, во сообраќајната несреќа се повредени најмалку 14 луѓе, од кои петмина се во тешка здраствена состојба. Тешко повреден е и возачот на автобусот.
XS
SM
MD
LG