Достапни линкови

logo-print

Ирачки бунтовници убиле девет полицајци


Девет ирачки полицајци биле убиени во денешниот бунтовнички напад врз една полициска станица во близина на градот Мосул, на северот на Ирак. Во бранот насилства од почетокот на април загинале над 3 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG