Достапни линкови

logo-print

Тим на ОН ќе проверува дали во Сирија има хемиско оружје


Двајца високорангирани претставници на Обединетите нации отпатуваа кон Сирија со цел да проверат дали во конфликтот се употребувало хемиско оружје. Шефот на тимот Аке Селстром заедно со Ангела Кане моментално се во Бејрут и за сега не се знае кога ќе пристигнат на конечната дестинација во Дамаск. Нивната посета е по покана на сиријската влада, но тимот се уште не може да влезе во земјата поради несогласувања околу тоа колкав пристап ќе им се даде на претставниците на светската организација.
XS
SM
MD
LG