Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на настрадани во земјотресот во Кина


Бројот на настрадани во земјотресот во Кина се искачи на најмалку 94 лица а илјадници се повредени. Државната новинска агенција јави дека осум населени места во регионот Жангџиан биле погодени од потресите во понеделникот. Околу 2.000 домови се комплетно уништени. Над 120.000 лица трпат штети од природната катастрофа а 31.600 лица се преселени поради штетите од земјотресот.
XS
SM
MD
LG