Достапни линкови

logo-print

Парламентот на БиХ за законот за единствен матичен број


Парламентот на Босна и Херцеговина на денешната седница треба да ги разгледа измените на Законот за единствен матичен број. Претставничкиот дом на Парламентот во минатата недела го усвои предлогот на законот. Поради овој закон во почетокот на јуни беа одржани протести на граѓаните во кои беше блокирана и зградата на институциите на БиХ.
XS
SM
MD
LG