Достапни линкови

logo-print

Британија го слави раѓањето на новиот член во кралското семејство


Објавувањето на раѓањето на новиот член во кралското семејство

Објавувањето на раѓањето на новиот член во кралското семејство

Британија слави и е во очекување за прв пат да го види новородениот син на принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт. Бебето се роди вчера во 16 часот и 20 минути и тежи 3,8 килограми. Принцот Вилијам и неговиот татко Чарлс изјавија дека не може да бидат посреќни.
Премиерот Дејвид Камерон порача дека приновата е важен момент за Британија. Бебето е третиот престолонаследник на круната по принцовите Чарлс и Вилијам.
XS
SM
MD
LG