Достапни линкови

logo-print

Блокиран автомобилот на папата во Бразил


Папата Франческо со насобраната толпа во Бразил

Папата Франческо со насобраната толпа во Бразил

Толпа на католички верници го блокирале автомобилот на папата Франциско во Рио де Жанеиро за време на неговата посета на Бразил. Безбедносните сили биле принудени да реагираат, а автомобилот бил блокиран, бидејќи возачот свртил во погрешна насока.
Анти-владините демонстранти го искористија доаѓањето на папата да протестираат против властите, при што се судриле и со полицијата. Папата кој е во седумдневна посета на Бразил на аеродромот беше пречекан од претседателот Дилма Русеф.
XS
SM
MD
LG