Достапни линкови

logo-print

Повредени 10 лица при слетување на авион во Њујорк


Илустрација

Илустрација

Околу 10 лица биле повредени кога авион се урнал при слетувањето на аеродромот Лагвардија во Њујорк. Авионот кој летал од Нешвил, Тенеси имал 150 патници. Американските власти поради инцидентот привремено го затворија аеродромот. Причината за инцидентот се уште не е позната.
XS
SM
MD
LG