Достапни линкови

logo-print

Иванов неделава ќе се сретне со Давитковски


Претседателот Ѓорге Иванов во текот на оваа недела ќе го прими претседателот на Комисијата за настаните од 24 декември во Собранието проф. Борче Давитковски кој поднесе оставка. Се очекува Давитковски на Иванов да му ја достави оставката од претседателското место на Комисијата, откако не беше постигнат договор за извештајот со препораки за ланските настани пред и во Парламентот. Според партиските членови на Комисијата, не е постигнат договор за четири точки од извештајот.
XS
SM
MD
LG