Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на настрадани во земјотресот во Кина


Најмалку 75 лица настрадале а стотина се повредени во земјотресот во провинцијата Гансу, во северозападот на Кина, соопштија надлежните. Американската геолошка служба процени дека земјотресот бил со јачина од 5,9 степени на Рихтеровата скала. Кинеската влада пак смета дека потресот бил од 6,6 степени.
XS
SM
MD
LG